27. října 2011

Ráno jsme se vyspali do růžova a s dobrou náladou vyrazili na cestu. Cesta ubíhala rychle. Nálada byla velmi dobrá, za jízdy jsme udělali mnoho práce. Večer jsme přijeli do hotelu a našli naše pokojíčky. Přejeme Vám dobrou noc.

E. Fatlusová, Eliška Kapustová

28. října 2011

Dnešní den jsme s úsměvem zahájili ranní rozcvičkou, po které jsme se řádně „probrali“. Na dnešek byla naplánovaná prohlídka města Remeš, hlavně baziliky St-Remi a katedrály Notre Dame. V katedrále jsme si pro radost zazpívali, dozvěděli se historii města a hlavně katedrály. Poté jsme se prošli historickým městem a dostali hodinový rozchod po skupinkách. Bylo to velmi příjemně strávené dopoledne. Nyní jsme v hotelu a plně se soustředíme na náš večerní výkon.

J. Zuzaňáková, K. Skowronová

29. října 2011

3.den

Odměnou za včerejší dobře odvedenou práci nám byla návštěva naší staré známé avšak stále naplno neprozkoumané Paříže. V oparu vznášejícím se nad celým městem se každý houževnatě snažil najít špičku tolik vyhledávané Eiffelovy věže. Jakmile se nám otevřely pomyslné brány centra, naskytl se nám onen známý pohled na všechny známě stavby a památky, jež jsou otevřenou knihou bohatě spletité historie Paříže i celé Francie. Poznávání jsme započali na konci Velké osy – v moderní čtvrti La Defense. Asi po 22. si sbor zazpíval přímo uprostřed dominanty celého komplexu budov, tzv. „Okna“ neboli La Grande Arche. To zaujalo nejednoho kolemjdoucího, zejména pak moderátora z jednoho internetového rádia, který s námi udělal krátké interwiev.Poté jsme pokračovali po velké ose dále až na jeden z nejznámějších bulvárů na světě, Champs-Elyssées. Par fotek pod Vítězným obloukem, něco málo z historie a pokračujeme přes Tuilerské zahrady na nejznámější zastávku naší prohlídky, Museé d‘ Orsay. Shlédli jsme některým více, jiným méně známé obrazy impresionismu, realismu a dalších výtvarných stylů. I oko neznalce muselo najít zalíbení ve vrstvách barev, rafinovaně použitých krátkých tazích štětce a rozmazaných kompozicích vytvářejících celkový dojem z obrazu. Přes Ile de la Cite začínáme stoupání k nejvyššímu bodu, chrámu Sacré Coeur. V sousedním Montmartru jsme mohli nasát pravou francouzskou atmosféru za zvuku chansonu v jedné z restauraci lemující náměstíčko. Přemohli jsme nutkání nechat se zvěčnit pouličními malíři, kterých je na Montmartru nespočet. Celodenní putování jsme zakončili pohledem na Moulin Rouge, světélkujícími barevnými neony. Plni zážitků a vědomostí uleháme do svých postelí.

E. Vrbová a D. Košťálová

30. října 2011

4.den

Dneska jsme se vzbudili s krásným pocitem, že jsme včera viděli Paříž. Po snídani jsme si zabalili své věci a pomalu se vydali na cestu. Než jsme ale vyjeli, zazpívali jsme jako poděkování paní, která byla na recepci. Dali jsme věci do autobusu a vyrazili na cestu. Když jsme dorazili do Německa, zastavili jsme na parkovišti a zazpívali si německou písničku. Poté co jsme přejeli hranice do Čech, stavili jsme se na večeři. Pak už jsme jeli rovnou do Hradce a v pořádku jsme dojeli.

K. Pavlová, M. Vojáčková

Tato akce byla finančně podpořena Královéhradeckým krajem.