Ukázka: Ilja Hurník - Studánka
Jan Jirásek - Sanctus
Ukázka z CD České a moravské vánoční koledy
Jitro Královéhradecký dětský sbor

Jitro pravidelně koncertuje v USA (13 turné, 217 koncertů), Japonsku (6 turné), Číně (2 turné) i ve většině zemí Evropy (2400 koncertů), v průběhu let zvítězil na 27 uznávaných mezinárodních soutěžích a natočil několik desítek CD. Zahraniční i naše odborná kritika hodnotí Jitro jako jeden z nejlepších dětských sborů světa a označuje ho za klenot české kultury. VÍCE INFO

Jitříčko přípravné oddělení

Sbor Jitříčko je posledním předstupněm hlavního koncertního sboru Jitro. Repertoár zahrnuje jednohlasé a vícehlasé písně období gotiky a renesance, až po tvorbu současných autorů. Každý rok uskuteční Jitříčko několik vystoupení v Hradci Králové i dalších našich městech a při zahraničních koncertech v Německu, Rakousku, Francii nebo například Maďarsku.

VÍCE INFO
Vlčí máky přípravné oddělení, 4.-5. třídy

Vlčí máky jsou nejvyšším přípravným oddělením KHDS s cílem připravit zpěváky pro vstup do hlavního sboru. Dvě pravidelné zkoušky v týdnu a několik víkendových soustředění jsou základem sborové přípravy dětí čtvrtých a pátých tříd ZŠ. Vlčí máky vystupují v rámci společných koncertů všech oddělení KHDS i samostatně, v našem městě i mimo Hradec Králové.

VÍCE INFO
Skřívánek B přípravné oddělení, 3. třídy

Na společných zkouškách si zpěváci Skřivánku B prohlubují své znalosti z oblasti hudební teorie a intonace a zdokonalují pěvecké dovednosti a interpretační schopnosti. Repertoár sboru zahrnuje skladby jednohlasé i vícehlasé. Skřivánek B vystupuje v rámci společných koncertů všech oddělení KHDS i samostatně mimo Hradec Králové.

VÍCE INFO
Skřívánek A přípravné oddělení, 2. třídy

Děti z druhých tříd ZŠ zpívají v přípravném sboru Skřivánek A. Postupně se seznamují se základy hudební teorie a intonace, získávají základní pěvecké dovednosti, rozvíjejí své interpretační schopnosti a rozšiřují si repertoár lidových i umělých písní. Důležitá pro činnost dětí v pěveckém sboru je motivace a citlivé vytváření vztahu k hudbě. VÍCE INFO

Světlušky přípravné oddělení, 1. třídy

Pod odborným vedením děti postupně pronikají do tajů hudby a zvládají základní písňový repertoár. Metodou hry se žáci seznamují se základy techniky zpěvu a intonace, zvládají elementární prvky hudební teorie a vytvářejí si postupně základní repertoár dětských písní, které jsou schopny kultivovaně interpretovat na koncertech KHDS. VÍCE INFO

Broučci přípravné oddělení, předškoláci

Nejmladší oddělení Broučci je určeno pro děti předškolního věku (4 - 6 let). Pod odborným vedením zde děti metodou hry pronikají do tajemství hudby, naučí se mnoho pěkných písniček a učí se postupně zvládat základy hlasové výchovy. VÍCE INFO

PŘIJÍMÁME NOVÉ ZPĚVÁKY

ZUŠ JITRO A KRÁLOVÉHRADECKÝ DĚTSKÝ SBOR PŘIJÍMAJÍ  NOVÉ ZPĚVÁČKY VE VĚKU OD 4 DO 14 LET   Online přihláška zde

 

Přijímání nových zpěváků probíhá po telefonické domluvě (na čísle 775 081 522) v budově sboru v Gayerových kasárnách (tř. ČSA 335).

 
Ukázka ze zkoušky Světlušek:

Ukázka z Vánočního koncertu:
 
Mrkněte do zákulisí, jak to chodí na koncertě, kde účinkují i nejmenší:

 

Vybrané články, zápisky, příběhy,...

Austrálie 2018

Z mezinárodní hudebního festivalu konaného na protilehlém kontinentu si náš sbor přivezl kromě zlata za výkon při soutěži také mnoho a mnoho zážitků, řadu z nich opravdu jedinečných.

Turné Japonsko 2016

Třítýdenní podzimní asijské turné představovalo pro sbor 15 koncertů v sálech po celém Japonsku, Tokio, Ichikawu, Nagoyu či Osaku nevyjímaje.

Turné USA 2016

Během naší 14. koncertní cesty po Spojených státech amerických jsme zažili období velikonočních svátků na úpatí Skalistých hor a v překrásném Yellowstonském národním parku. I zde jsme šířili českou hudbu a radost z ní, stejně jako na Manhattanu.

José Cura & Dagmar Pecková

Slavný argentinský tenorista José Cura se představil Praze jako skladatel a dirigent. Pod jeho vedením jsme vystoupili s Marií Bisso, Dagmar Peckovou, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a Pražským filharmonickým sborem v Obecním domu v Praze. Foto zde.

 

Náhodná fotografie (více na fotoserveru(odkaz)):

Aktuální informace

Další informace naleznete v sekci Archiv a na sociálních médiích:

 • 14prosinec

  JITRO

  Po desetidenním zájezdu do Německa a Francie se Jitro představí na koncertech se Štefanem Margitou, Kateřinou Kněžíkovou, Jiřím Brücklerem a Filharmonií Hradec Králové 16.12. od 19:30 v sále Filharmonie Hradec Králové a 18.12. 19:30 ve Smetanově síni Obecnho domu  v Praze.

  Tradiční vánoční koncert všech oddělení sboru se uskuteční 19.12. od 18:00 v Kongresovém centru Aldis.

  V neděli 23. prosince Vás zveme od 20.20 k televizním obrazovkám, kde na ČT ART můžete vyslechnout Vánoční koncert ze Smetanovy síně Obecního domu v  Praze a programem nejslavnějších vánočních melodií a koled z celého světa. Účinkují: Štefan Margita, Kateřina Kněžíková, Jiří Brückler, Filharmonie Hradec Králové, Královéhradecký dětský sbor JITRO, dirigent R. Jindra, režie S. Vaněk

 • 11prosinec

  Zájezd Jitra a Jitříčka do Německa a Francie

  Prohlédněte si fotografie na Flickru.

 • 30listopad

  Informace o plánovaných akcích Jitra

  2. prosince odjíždí Jitro a Jitříčko na tradiční desetidenní zájezd do Německa a Francie. Sledujte nás na Facebooku.

  Českému publiku se Jitro představí před vánočními svátky ještě se Štefanem Margitou, Kateřinou Kněžíkovou, Jiřím Brüklerem a Filhramonií Hradec Králové a to 16.12. od 19:30 v sále Filharmonie Hradec Králové a 18.12. od 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

  Tradiční vánoční koncert všech oddělení Královéhradeckého dětského sboru čeká 19. prosince od 18:00 v Kongresovém centru Aldis.

 • 30listopad

  Hudební fórum 2018

  V úterý 27. listopadu 2018 od 20:00 se v sále Filharmonie Hradec Králové uskutečnil závěrečný koncert festivalu Hudební fórum 2018 (Gija Kančeli - Angels od Sorrow). Spolu s Jitrem ) účinkovala Filharmonie Hradec Králové (dirigent Kaspar Zehnder), Lukáš Polák (violoncello) a Katta (varhany).

 • 8listopad

  Podzimní koncert

  Prohlédněte si fotografie z podzimního koncertu.

 • 5listopad

  Podzimní koncert 7.11.2018

  Zveme všechny rodiče a příznivce sboru na podzimní koncert JITRA do Filharmonie Hradec Králové 7.11.2018 v 18:00. Informace pro zpěváky a rodiče zde.

 • 3listopad

  45 let Jitra

  Fotografie ze setkání k 45. výročí Královéhradeckého dětského sboru najdete na fotoserveru.

 • 23říjen

  Soustředění na Bedřichovce

  Uplynulý víkend proběhlo soustředění Jitříčka a Jitra na Bedřichovce v Orlickém Záhoří.

 • 28červen

  Austrálie 2018

  Vydali jsme se koncertovat na protilehlý kontinent. Fotografie naleznete opět na fotoserveru. Tentokrát mezi nimi najdete i řadu videí.

Partneři Královéhradeckého dětského sboru Jitro

Partneři Královéhradeckého dětského sboru Jitro

Login

Přihlášení do intranetu
Intranet je určen členům sboru a jejich rodinným příslušníkům

Nemáte-li přístup, kontaktujte ředitelku školy na adrese zus@jitro.cz
Nahoru