Ukázka: Ilja Hurník - Studánka
Jan Jirásek - Sanctus
Ukázka z CD České a moravské vánoční koledy
Jitro Královéhradecký dětský sbor

Jitro pravidelně koncertuje v USA (13 turné, 217 koncertů), Japonsku (6 turné), Číně (2 turné) i ve většině zemí Evropy (2400 koncertů), v průběhu let zvítězil na 27 uznávaných mezinárodních soutěžích a natočil několik desítek CD. Zahraniční i naše odborná kritika hodnotí Jitro jako jeden z nejlepších dětských sborů světa a označuje ho za klenot české kultury. VÍCE INFO

Jitříčko přípravné oddělení

Sbor Jitříčko je posledním předstupněm hlavního koncertního sboru Jitro. Repertoár zahrnuje jednohlasé a vícehlasé písně období gotiky a renesance, až po tvorbu současných autorů. Každý rok uskuteční Jitříčko několik vystoupení v Hradci Králové i dalších našich městech a při zahraničních koncertech v Německu, Rakousku, Francii nebo například Maďarsku.

VÍCE INFO
Vlčí máky přípravné oddělení, 4.-5. třídy

Vlčí máky jsou nejvyšším přípravným oddělením KHDS s cílem připravit zpěváky pro vstup do hlavního sboru. Dvě pravidelné zkoušky v týdnu a několik víkendových soustředění jsou základem sborové přípravy dětí čtvrtých a pátých tříd ZŠ. Vlčí máky vystupují v rámci společných koncertů všech oddělení KHDS i samostatně, v našem městě i mimo Hradec Králové.

VÍCE INFO
Skřívánek B přípravné oddělení, 3. třídy

Na společných zkouškách si zpěváci Skřivánku B prohlubují své znalosti z oblasti hudební teorie a intonace a zdokonalují pěvecké dovednosti a interpretační schopnosti. Repertoár sboru zahrnuje skladby jednohlasé i vícehlasé. Skřivánek B vystupuje v rámci společných koncertů všech oddělení KHDS i samostatně mimo Hradec Králové.

VÍCE INFO
Skřívánek A přípravné oddělení, 2. třídy

Děti z druhých tříd ZŠ zpívají v přípravném sboru Skřivánek A. Postupně se seznamují se základy hudební teorie a intonace, získávají základní pěvecké dovednosti, rozvíjejí své interpretační schopnosti a rozšiřují si repertoár lidových i umělých písní. Důležitá pro činnost dětí v pěveckém sboru je motivace a citlivé vytváření vztahu k hudbě. VÍCE INFO

Světlušky přípravné oddělení, 1. třídy

Pod odborným vedením děti postupně pronikají do tajů hudby a zvládají základní písňový repertoár. Metodou hry se žáci seznamují se základy techniky zpěvu a intonace, zvládají elementární prvky hudební teorie a vytvářejí si postupně základní repertoár dětských písní, které jsou schopny kultivovaně interpretovat na koncertech KHDS. VÍCE INFO

Broučci přípravné oddělení, předškoláci

Nejmladší oddělení Broučci je určeno pro děti předškolního věku (4 - 6 let). Pod odborným vedením zde děti metodou hry pronikají do tajemství hudby, naučí se mnoho pěkných písniček a učí se postupně zvládat základy hlasové výchovy. VÍCE INFO

PŘIJÍMÁME NOVÉ ZPĚVÁKY

ZUŠ JITRO A KRÁLOVÉHRADECKÝ DĚTSKÝ SBOR PŘIJÍMAJÍ  NOVÉ ZPĚVÁČKY VE VĚKU OD 4 DO 14 LET   Online přihláška zde

 

Přijímání nových zpěváků probíhá po telefonické domluvě (na čísle 775 081 522) v budově sboru v Gayerových kasárnách (tř. ČSA 335).

 
Ukázka ze zkoušky Světlušek:

 

Vybrané články, zápisky, příběhy,...

Turné Japonsko 2016

Třítýdenní podzimní asijské turné představovalo pro sbor 15 koncertů v sálech po celém Japonsku, Tokio, Ichikawu, Nagoyu či Osaku nevyjímaje.

Turné USA 2016

Během naší 14. koncertní cesty po Spojených státech amerických jsme zažili období velikonočních svátků na úpatí Skalistých hor a v překrásném Yellowstonském národním parku. I zde jsme šířili českou hudbu a radost z ní, stejně jako na Manhattanu.

José Cura & Dagmar Pecková

Slavný argentinský tenorista José Cura se představil Praze jako skladatel a dirigent. Pod jeho vedením jsme vystoupili s Marií Bisso, Dagmar Peckovou, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a Pražským filharmonickým sborem v Obecním domu v Praze. Foto zde.

Pražské jaro 2014
Standing ovation na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro

Královéhradecký dětský sbor Jitro vystoupil v rámci 69. mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Samostatný koncert se uskutečnil v neděli 25. května 2014 v kostele sv. Šimona a Judy.

 

Náhodná fotografie (více na fotoserveru(odkaz)):

Aktuální informace

Další informace naleznete v sekci Archiv a na sociálních médiích:

 • 23listopad

  Česká televize a Jitro: Adventní koncerty 2017

  Královéhradecký dětský sbor Jitro vystoupí v rámci Adventních koncertů České televize v přímém přenosu z Tereziánského sálu Břevnovského kláštera. Živé vysílání začíná v neděli 26. listopadu 2017 od 17:30 na programu ČT1. Více na stránkách České televize.

 • 21listopad

  Koncert učitelů 21. listopadu 2017

  Učitelé ZUŠ se zase předvedli - a vskutku parádně! ;-) V Městské hudební síni zněl zajímavý výběr skladeb, kultivovaný hlasový projev, provedení s nasazením, i milé překvapení v závěru. Podívejte se na fotografie.

 • 16listopad

  Podzimní koncert

  Ze středečního koncertu všech oddělení našeho sboru pro Vás máme opět připravené fotografie - podívejte se na ně.

 • 9listopad

  Český rozhlas: Profesor Jiří Skopal řídí už 40 let klenot české kultury Královéhradecký dětský sbor Jitro

   Prof. Skopal bude 10. listopadu po 10. hodině opět hostem Českého rozhlasu v Hradci Králové.

 • 16říjen

  Koncert k životnímu jubileu prof. Jiřího Skopala

   Utajení se podařilo! Prof. Skopal se dostavil na koncert do Kulturního centra Aldis, aniž by tušil, že přichází na oslavu svého významného životního jubilea. Při této příležitosti vystoupila celá řada hudebních těles, které prof. Skopal svým působením ovlivnil. Podívejte se na fotografie.

 • 15říjen

  Podzimní soustředění na Bedřichovce

  Na tradiční podzimní soustředění vyrazili do Orlického Záhoří Vlčí máky a Skřivánek B. Podívejte se na fotografie.

 • 12říjen

  A ještě jedno ohlédnutí za soutěží v Žilině

  Zde si můžete přečíst další článek o tom, jak soutěž prožívaly další členky sboru.

 • 11říjen

  Výsledky soutěže Voce Magna

  Již jsou zveřejněny oficiální výsledky ze soutěže Voce Magna, které jsme se účastnili v sobotu. Máte z nich také takovou radost jako my?
  http://www.vocemagna.sk/assets/výsledky-súťaže-žvm-2017.pdf

 • 9říjen

  Mezinárodní soutěž pěveckých sborů Žilina Voce Magna 2017

  Jak procházelo Jitříčko a Jitro soutěží Žilina Voce Magna 2017? Co se podařilo? Kdy všem zatrnulo a kdy tekly slzy? Přečtěte si, jak soutěžní den prožívala Anežka Mádlíková.

 • 7říjen

  Absolutní vítěztví a cena Grand Prix

  Absolutní vítěztví a cena Grand Prix, tak lze shrnout působení Jitra a Jitříčka na Mezinárodním festivalu Žilina Voce Magna 2017. Máme pro Vás fotografie.

 • 21srpen

  Koncert s japonským sborem

  V neděli 20. srpna 2017 jsme si užili společný koncert s Dětským sborem Izumisano (Japonsko) - prohlédněte si fotografie. Rádi vzpomínáme i na náš společný koncert v Izumisano, který se uskutečnil při našem posledním japonském turné v roce 2016.

 • 16srpen

  Portrét Jiřího Skopala a sboru JITRO

  Prof. Kolář zveřejňuje na svém webu sbormistrovské portréty. Ten poslední je zaměřený na prof. Skopala a sbor Jitro. Zanedlouho vyjde i v Hudebních rozhledech, Vy si ho však můžete přečíst již nyní.

 • 10srpen

  Vynikající kritiky na CD Parallel Worlds

  Vynikající kritiky z Austrálie a Kanady na CD Parallel Worlds, vydané letos v červnu americkým gigantem PARMA Recordings, si můžete přečíst v anglickém originále i v českém překladu.

 • 13červen

  Navona Records: Parallel Worlds

  Informace o našem novém CD vydaném společností Navona Records (PARMA Recordings company) ve vydaném katalogu.

 • 1červen

  Nové CD - Jan Jirásek: Mondi Paralleli

  Ukázka z nového CD, jehož celosvětový prodej bude zahájen 9. června 2017. Zakupte CD na http://www.prostudiomasters.com.

 • 1červen

  Z tisku: Hradeckému Jitru už vycházejí alba i v Americe

  Až do roku 2021 budou CD Jitra vydávána v USA. V těchto dnech podepsalo Jitro smlouvu se světoznámým americkým vydavatelstvím Navona Records (skupiny PARMA Recordings) o vydávání nových CD v následujících 4 letech, tedy až do roku 2021. I o tom pojednává článek otištěný v MF DNES.

Partneři Královéhradeckého dětského sboru Jitro

Partneři Královéhradeckého dětského sboru Jitro

Login

Přihlášení do intranetu
Intranet je určen členům sboru a jejich rodinným příslušníkům

Nemáte-li přístup, kontaktujte ředitelku školy na adrese zus@jitro.cz
Nahoru