Ukázka: Ilja Hurník - Studánka
Jan Jirásek - Sanctus
Ukázka z CD České a moravské vánoční koledy
Jitro Královéhradecký dětský sbor

Jitro pravidelně koncertuje v USA (13 turné, 217 koncertů), Japonsku (6 turné), Číně (2 turné) i ve většině zemí Evropy (2400 koncertů), v průběhu let zvítězil na 27 uznávaných mezinárodních soutěžích a natočil několik desítek CD. Zahraniční i naše odborná kritika hodnotí Jitro jako jeden z nejlepších dětských sborů světa a označuje ho za klenot české kultury. VÍCE INFO

Jitříčko přípravné oddělení

Sbor Jitříčko je posledním předstupněm hlavního koncertního sboru Jitro. Repertoár zahrnuje jednohlasé a vícehlasé písně období gotiky a renesance, až po tvorbu současných autorů. Každý rok uskuteční Jitříčko několik vystoupení v Hradci Králové i dalších našich městech a při zahraničních koncertech v Německu, Rakousku, Francii nebo například Maďarsku.

VÍCE INFO
Vlčí máky přípravné oddělení, 4.-5. třídy

Vlčí máky jsou nejvyšším přípravným oddělením KHDS s cílem připravit zpěváky pro vstup do hlavního sboru. Dvě pravidelné zkoušky v týdnu a několik víkendových soustředění jsou základem sborové přípravy dětí čtvrtých a pátých tříd ZŠ. Vlčí máky vystupují v rámci společných koncertů všech oddělení KHDS i samostatně, v našem městě i mimo Hradec Králové.

VÍCE INFO
Skřívánek B přípravné oddělení, 3. třídy

Na společných zkouškách si zpěváci Skřivánku B prohlubují své znalosti z oblasti hudební teorie a intonace a zdokonalují pěvecké dovednosti a interpretační schopnosti. Repertoár sboru zahrnuje skladby jednohlasé i vícehlasé. Skřivánek B vystupuje v rámci společných koncertů všech oddělení KHDS i samostatně mimo Hradec Králové.

VÍCE INFO
Skřívánek A přípravné oddělení, 2. třídy

Děti z druhých tříd ZŠ zpívají v přípravném sboru Skřivánek A. Postupně se seznamují se základy hudební teorie a intonace, získávají základní pěvecké dovednosti, rozvíjejí své interpretační schopnosti a rozšiřují si repertoár lidových i umělých písní. Důležitá pro činnost dětí v pěveckém sboru je motivace a citlivé vytváření vztahu k hudbě. VÍCE INFO

Světlušky přípravné oddělení, 1. třídy

Pod odborným vedením děti postupně pronikají do tajů hudby a zvládají základní písňový repertoár. Metodou hry se žáci seznamují se základy techniky zpěvu a intonace, zvládají elementární prvky hudební teorie a vytvářejí si postupně základní repertoár dětských písní, které jsou schopny kultivovaně interpretovat na koncertech KHDS. VÍCE INFO

Broučci přípravné oddělení, předškoláci

Nejmladší oddělení Broučci je určeno pro děti předškolního věku (4 - 6 let). Pod odborným vedením zde děti metodou hry pronikají do tajemství hudby, naučí se mnoho pěkných písniček a učí se postupně zvládat základy hlasové výchovy. VÍCE INFO

PŘIJÍMÁME NOVÉ ZPĚVÁKY

ZUŠ JITRO A KRÁLOVÉHRADECKÝ DĚTSKÝ SBOR PŘIJÍMAJÍ  NOVÉ ZPĚVÁČKY VE VĚKU OD 4 DO 14 LET Online přihláška zde

 

Přijímání nových zpěváků probíhá v průběhu školního roku v budově sboru v Gayerových kasárnách (tř. ČSA 335) ve všední dny od 14:00 do 16:00 nebo po domluvě na tel.: 775 620 096.

 
 
Ukázka ze zkoušky Světlušek:

Ukázka z Vánočního koncertu:
 
Mrkněte do zákulisí, jak to chodí na koncertě, kde účinkují i nejmenší:

 

Vybrané články, zápisky, příběhy,...

Austrálie 2018

Z mezinárodní hudebního festivalu konaného na protilehlém kontinentu si náš sbor přivezl kromě zlata za výkon při soutěži také mnoho a mnoho zážitků, řadu z nich opravdu jedinečných.

Turné Japonsko 2016

Třítýdenní podzimní asijské turné představovalo pro sbor 15 koncertů v sálech po celém Japonsku, Tokio, Ichikawu, Nagoyu či Osaku nevyjímaje.

Turné USA 2016

Během naší 14. koncertní cesty po Spojených státech amerických jsme zažili období velikonočních svátků na úpatí Skalistých hor a v překrásném Yellowstonském národním parku. I zde jsme šířili českou hudbu a radost z ní, stejně jako na Manhattanu.

José Cura & Dagmar Pecková

Slavný argentinský tenorista José Cura se představil Praze jako skladatel a dirigent. Pod jeho vedením jsme vystoupili s Marií Bisso, Dagmar Peckovou, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a Pražským filharmonickým sborem v Obecním domu v Praze. Foto zde.

 

Vybrané fotografie (více na fotoserveru(odkaz)):

Aktuální informace

Další informace naleznete v sekci Archiv a na sociálních médiích:

 • 22listopad

  Japonsko 2019

   Letošní předvánoční koncertní turné po Japonsku začalo v noci z 21. na 22. listopadu 2019 srazem ve sborovém domečku a odjezdem na letiště Václava Havla. Po přestupu v Amsterdamu a dlouhém letu na dálný východ vystupujeme 23. listopadu 2019 před desátou dopolední místního času (+ 8 hodin ke středoevropskému času) v Tokiu.
  10. 12. 17:30 SEČ: Jsme v Amsterdamu. Přiletíme ve 21:20 do Prahy, ke sborovému domečku přijedeme patrně ve 24:00

 • 7listopad

  Podzimní koncert

  Jako tradičně se i letos při Podzimním koncertu představila všechna přípravná oddělení sboru, včetně hlavní koncertní skupiny, která za nedlouho opět vycestuje na koncertní turné do Japonska. Fotografie z koncertu naleznete na fotoserveru.

 • 22říjen

  Jitro a Jitříčko na Bedřichovce

  I o dalším víkendu nám byla chata Bedřichovka a Perla v Orlickém Záhoří útulným zázemím pro soustředění Jitra a Jitříčka, kteří se zde připravovali na nadcházející koncerty a turné. Fotografie na fotoserveru.

 • 18říjen

  Vlčí máky na Bedřichovce

  Vlčí máky prožily krásný slunečný víkend plný zpívání na Bedřichovce. Foto na fotoserveru Zonerama. 

 • 3září

  INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

  INFORMACE K ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU PRO NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ČLENY

 • 26srpen

  Budislav 2019

  V posledním prázdninovém týdnu vyrazilo Jitro, Jitříčko a Vlčí máky na tradiční táborové soustředění do Budislavi.

 • 29červenec

  Jitro ve Francii

  Reportáž z koncertního turné po Francii (27.6.-9.7.2019)  si můžete přečíst zde a na facebooku Jitra.  

 • 24červen

  Pestrý konec školního roku

  V minulém týdnu sbor uskutečnil mnoho akcí - Skřivánci a Jitříčko vystoupili ve středu 19.6. v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové, hned poté zakončili Broučci svou zkoušku výletem ve vláčku po Hradci Králové a o víkendu mělo napilno zase Jitro. V sobotu 22.6. natáčelo CD ve Filharmonii a v neděli vystoupilo ve Dvoře Králové. Fotky zde: https://www.zonerama.com/zusjitro/676323

Partneři Královéhradeckého dětského sboru Jitro

Partneři Královéhradeckého dětského sboru Jitro

Login

Přihlášení do intranetu
Intranet je určen členům sboru a jejich rodinným příslušníkům

Nemáte-li přístup, kontaktujte ředitelku školy na adrese zus@jitro.cz
Nahoru