Ukázka: Ilja Hurník - Studánka
Jan Jirásek - Sanctus
Ukázka z CD České a moravské vánoční koledy
Výročí 45 let sboru

Královéhradecký dětský sbor Jitro oslaví 45 let od založení sboru v roce 1973.
Oslava proběhne v sobotu 3. listopadu 2018 od 18 hodin v Kulturním domě ALDIS v Hradci Králové.
Zájemci o účast z řad absolventů sboru, kteří neobdrželi pozvánku emailem, hlaste se na: skopalova@jitro.cz

Jitro Královéhradecký dětský sbor

Jitro pravidelně koncertuje v USA (13 turné, 217 koncertů), Japonsku (6 turné), Číně (2 turné) i ve většině zemí Evropy (2400 koncertů), v průběhu let zvítězil na 27 uznávaných mezinárodních soutěžích a natočil několik desítek CD. Zahraniční i naše odborná kritika hodnotí Jitro jako jeden z nejlepších dětských sborů světa a označuje ho za klenot české kultury. VÍCE INFO

Jitříčko přípravné oddělení

Sbor Jitříčko je posledním předstupněm hlavního koncertního sboru Jitro. Repertoár zahrnuje jednohlasé a vícehlasé písně období gotiky a renesance, až po tvorbu současných autorů. Každý rok uskuteční Jitříčko několik vystoupení v Hradci Králové i dalších našich městech a při zahraničních koncertech v Německu, Rakousku, Francii nebo například Maďarsku.

VÍCE INFO
Vlčí máky přípravné oddělení, 4.-5. třídy

Vlčí máky jsou nejvyšším přípravným oddělením KHDS s cílem připravit zpěváky pro vstup do hlavního sboru. Dvě pravidelné zkoušky v týdnu a několik víkendových soustředění jsou základem sborové přípravy dětí čtvrtých a pátých tříd ZŠ. Vlčí máky vystupují v rámci společných koncertů všech oddělení KHDS i samostatně, v našem městě i mimo Hradec Králové.

VÍCE INFO
Skřívánek B přípravné oddělení, 3. třídy

Na společných zkouškách si zpěváci Skřivánku B prohlubují své znalosti z oblasti hudební teorie a intonace a zdokonalují pěvecké dovednosti a interpretační schopnosti. Repertoár sboru zahrnuje skladby jednohlasé i vícehlasé. Skřivánek B vystupuje v rámci společných koncertů všech oddělení KHDS i samostatně mimo Hradec Králové.

VÍCE INFO
Skřívánek A přípravné oddělení, 2. třídy

Děti z druhých tříd ZŠ zpívají v přípravném sboru Skřivánek A. Postupně se seznamují se základy hudební teorie a intonace, získávají základní pěvecké dovednosti, rozvíjejí své interpretační schopnosti a rozšiřují si repertoár lidových i umělých písní. Důležitá pro činnost dětí v pěveckém sboru je motivace a citlivé vytváření vztahu k hudbě. VÍCE INFO

Světlušky přípravné oddělení, 1. třídy

Pod odborným vedením děti postupně pronikají do tajů hudby a zvládají základní písňový repertoár. Metodou hry se žáci seznamují se základy techniky zpěvu a intonace, zvládají elementární prvky hudební teorie a vytvářejí si postupně základní repertoár dětských písní, které jsou schopny kultivovaně interpretovat na koncertech KHDS. VÍCE INFO

Broučci přípravné oddělení, předškoláci

Nejmladší oddělení Broučci je určeno pro děti předškolního věku (4 - 6 let). Pod odborným vedením zde děti metodou hry pronikají do tajemství hudby, naučí se mnoho pěkných písniček a učí se postupně zvládat základy hlasové výchovy. VÍCE INFO

PŘIJÍMÁME NOVÉ ZPĚVÁKY

ZUŠ JITRO A KRÁLOVÉHRADECKÝ DĚTSKÝ SBOR PŘIJÍMAJÍ  NOVÉ ZPĚVÁČKY VE VĚKU OD 4 DO 14 LET   Online přihláška zde

 

Přijímání nových zpěváků probíhá po telefonické domluvě (na čísle 775 081 522) v budově sboru v Gayerových kasárnách (tř. ČSA 335).

 
Ukázka ze zkoušky Světlušek:

Ukázka z Vánočního koncertu:
 
Mrkněte do zákulisí, jak to chodí na koncertě, kde účinkují i nejmenší:

 

Vybrané články, zápisky, příběhy,...

Austrálie 2018

Z mezinárodní hudebního festivalu konaného na protilehlém kontinentu si náš sbor přivezl kromě zlata za výkon při soutěži také mnoho a mnoho zážitků, řadu z nich opravdu jedinečných.

Turné Japonsko 2016

Třítýdenní podzimní asijské turné představovalo pro sbor 15 koncertů v sálech po celém Japonsku, Tokio, Ichikawu, Nagoyu či Osaku nevyjímaje.

Turné USA 2016

Během naší 14. koncertní cesty po Spojených státech amerických jsme zažili období velikonočních svátků na úpatí Skalistých hor a v překrásném Yellowstonském národním parku. I zde jsme šířili českou hudbu a radost z ní, stejně jako na Manhattanu.

José Cura & Dagmar Pecková

Slavný argentinský tenorista José Cura se představil Praze jako skladatel a dirigent. Pod jeho vedením jsme vystoupili s Marií Bisso, Dagmar Peckovou, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a Pražským filharmonickým sborem v Obecním domu v Praze. Foto zde.

 

Náhodná fotografie (více na fotoserveru(odkaz)):

Aktuální informace

Další informace naleznete v sekci Archiv a na sociálních médiích:

 • 14říjen

  Bedřichovka 12. - 14. října 2018

  Fotografie z tradičního soustředění jsme nahráli na Flickr.

 • 25září

  Zahajovací koncert 28. sezóny Českého filharmonického sboru Brno

  V neděli 7. října 2018 od 19:30 vystoupí JITRO v Besedním domě moravské metropole na zahajovacím koncertě Českého filharmonického sboru Brno.

 • 20srpen

  Tradiční prázdninové soustředění

  Informace ke zkouškám před odjezdem na tábor v Budislavi.

 • 28červen

  Austrálie 2018

  Vydali jsme se koncertovat na protilehlý kontinent. Fotografie naleznete opět na fotoserveru. Tentokrát mezi nimi najdete i řadu videí.

 • 21červen

  Navona Records vydala již třetí CD Jitra

  Americký vydavatelský gigant Navona Records vydal již třetí CD Jitra, tentokrát s názvem Hymnus (odkaz na upoutávku na Youtube).

 • 19červen

  Smetanova Litomyšl

  Podívejte se na fotografie z provedení premiéry díla Český poutník na mezinárodním hudebním festivalu Smetanova Litomyšl z 15. června 2018.

 • 15květen

  Májový koncert

  Fotografie z Májového koncertu Královéhradeckého dětského sboru (Jitříčko a JITRO) a Smíšeného pěveckého sboru KÁCOV v úterý 15. května od 19 hodin v Městské Hudební síni si prohlédněte zde.

 • 18duben

  Jarní koncert

  I letos jsme se Vám předvedli při tradičním Jarním koncertu všech oddělení Královéhradeckého dětského sboru Jitro 18. dubna 2018 od 18 hodin v sálu Filharmonie Hradec Králové. Podívejte se na fotografie.

Partneři Královéhradeckého dětského sboru Jitro

Partneři Královéhradeckého dětského sboru Jitro

Login

Přihlášení do intranetu
Intranet je určen členům sboru a jejich rodinným příslušníkům

Nemáte-li přístup, kontaktujte ředitelku školy na adrese zus@jitro.cz
Nahoru